İnk-jet Kodlama

İnk-jet Kodlama

İnk-jet kodlama genel tanımı ile üretimi yapılmış olan bir ürünün üzerine son kullanma tarihi, barkod, seri numarası, lot numarası, parti numarası, kare kod, logo ve bunun gibi bir çok bilgi verici yazının ürün yüzeyine değim yapmadan mürekkep püskürtülerek yazılması olarak bilinmektedir. Herhangi bir firmanın ürün üretimini gerçekleştirdikten sonra dağıtıma vermeden önce bu hizmeti veren firmalara ürünlerini göndererek çeşitli bilgileri doğru bir şekilde girmeleri istenir.

İnk-jet Kodlama Nasıl Yapılır?

İnk-jet kodlama işlemi kodlama makinesi ile birlikte yapılmaktadır. Ürünün üzerinde yer alacak olan bilgilerin makineye girilmesi ile beraber mürekkep püskürtülerek gerçekleştirilen bu işlemde paketin içerisinde yer alan ürüne her hangi bir zarar gelmemektedir. Ürün yüzeyine her hangi bir temas yapılmadan gerçekleştirilen ink-jet kodlama işleminde birbirinden farklı makine türleri kullanılabilmektedir. Bu alanda hizmet veren firmalar içerisinde Tamsa Makina şirketi ink-jet kodlama için gerekli olan makinelerin üretimini yapmaktadır.

İnkjet Kodlama Nerelerde Kullanılır?

İnkjet kodlama makinesi ve bu makineden çıkan işlemi hemen her alanda üretim yapılan her sektörde kullanabilmek mümkündür. Özellikle gıda sektöründe ürünün son kullanma tarihinin girilmesi oldukça önemli olup aynı zamanda barkod gibi kasadan geçiş esnasında fiyatını okutan sistemler de oldukça önemlidir. İnk-jet kodlama makinesine gerekli olan bütün bilgilerin girilmesi ile beraber ürüne dair bilgiler paketin üstünde yer almaktadır. Genellikle gıda sektörü içerisinde kullanılan bu makine her hangi bir ürünün üretiminde de kullanılmaktadır. Oldukça geniş bir sektör alanına sahiptir.

İnk-jet Kodlama Hizmetleri

İnk-jet kodlama işlemleri doğrultusunda yapılacak olan bilgi akışı ile beraber güvenilir bir şekilde hizmet alabilmek mümkün olmaktadır. Bu hususta alanında uzman olan teknisyenleri ile beraber çalışan Tamsa Makina firmasının üretimini gerçekleştirdiği ink-jet kodlama makineleri tercih edilebilir. Aynı zamanda firma tarafından bu hizmet verilmekle birlikte üretimi yapan firmanın makineyi satın alabilmesi de mümkün olmaktadır. İnk-jet kodlama hizmetleri için Tamsa Makina ile iletişime geçebilmek ve yetkililerden geniş bir bilgi alabilmek mümkündür. İnk-jet kodlama için gerekli olan makinalar bu firma üzerinden sağlanabilir.