Fiber Lazer Markalama

Fiber Lazer

Fiber Lazer markalama ve metal markalama işlemlerinde en çok tercih edilen aletlerden bir tanesi olarak fiber lazerler her hangi bir maddenin üzerinde iz bırakma işlemi için kullanılabilmektedir. Markalama sisteminin çalışma prensibinde lazer gücünden gelen ışın yoğunluğu ile beraber bir cismin üzerine iz bırakma yatmaktadır. Deri, metal, ahşap, kauçuk ve pleksi cam gibi birçok malzemenin üzerine fiber lazer markalama makinesi kullanılarak iz bırakabilmek mümkün olur.

Fiber Lazer Markalama Nedir?

Fiber lazer markalama makineleri içerisinde doğada kendi halinde oldukça nadir bulunan neodimyum, iterbiyum, paraseodim, disprozyum ve tulyum gibi elementleri bulunduran bir lazer türü olarak bilinmektedir. Son 10 yıl içerisinde geliştirilmiş olan teknoloji ile beraber markalama işlemlerinde kullanılmakta olan fiber lazer markalama makineleri sarf malzemeden üretilmektedir. Hava soğutma sistemine sahip olan bu makinelerden çıkan ışın yoğunluğu sayesinde bir cismin üzerine iz bırakma işlemini yapabilmek mümkün olur.

Fiber Lazerin Avantajları

Markalama işleminde fiber lazer kullanımı;

  • Yüksek verimlilik sağlaması ile düşük güç tüketimi
  • Yüksek ışın ile yüksek güç kalitesinin birleşimi ile hassas çalışma işlemine olanak tanıması
  • Taşınabilir, küçük olması sebebi ile hızlı kuruluma elverişli olması
  • Esner bir yapıya sahip olan mimarisi ile çok fonksiyonlu ürünlerde kullanıma açık olması
  • Ekonomik olması
  • Daha hızlı bir şekilde kesme ve markalama yapabilmesi gibi birçok avantajı bünyesinde barındırır. Fiber lazer makinelerine Tamsa Makine firması üzerinden erişim sağlanabilir.

Fiber Lazer Hizmetleri

Oldukça yoğun bir kullanım alanına sahip olan fiber lazer makinelerinin üretimini, satışını ve hizmetini Tamsa Makina firması sağlamaktadır. Teknisyenler tarafından doğada az bulunan materyaller ile birlikte üretilmiş olan fiber lazer makinesi kesim ve markalama işlemini kısa sürede yaptığı için bu makineyi kullanan işletme adına zamandan tasarruf sağlar. Fiber makine hizmetini hem kaliteli hem de uygun fiyatlandırma ile almak isteyen kişilerin Tamsa Makina firmasının web sitesini ziyaret etmesi ve yetkili ile görüşmesi yeterli olacaktır. Alanında uzman olan kişiler ile birlikte makine hizmetleri veren firmanın bu anlamda fiber lazer markalama makinelerini de ürettiği görülür.