Yumurta Kodlama Makinesi Fiyatları

18 July 2020by tamsamakina0

Yumurta kodlama makinesi fiyatları kullanım amacına göre değişen meblağlarda olmaktadır.

Uzun süre dayanıp kısa sürede ve çok sayıda yumurtaya kodlama yapabilen makinelerin ücretleri daha yüksek olmaktadır. Yani asıl belirleyici olan makinenin kullanım amacı ve boyutudur. Bunların dışında belirleyici birçok faktör vardır. Ancak uzun garanti süreli cihazların kullanılması tavsiye edilmektedir. bu sayede meydana gelebilecek bir sorunda kısa sürede sorun düzeltilebilecek ve büyük bir üretim kaybı yaşanmayacaktır. Yapılacak olan seçimde makine kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalitesiz makinelerin yumurta kabuğundaki geçirgenlik sebebiyle yumurtaya zarar verebileceği göz ardı edilmemelidir. Bu sebeple makine seçiminde mümkün oldukça kalitesi ispatlanmış cihazlar tercih edilmelidir.

 

Yumurta Kodlama Ne İşe Yarar?

Yumurta kodlama makinesi fiyatları her ne kadar değişkenlik gösterse de işletmeler için kabul edilebilir seviyelerdedir. Yumurta kodlama tüketicinin korunması ve yumurta üretiminin denetiminin sağlanması için kanunen korunmaktadır. Bu yönü ile desteklenmektedir.

Yumurta kodlama ile hedeflenen amaç üretilen yumurtaların denetiminin sağlanması ve belirli bir kalite standartının yakalanmasıdır. Bu sayede kalitenin korunarak üretimin sürekliliği sağlanabilecektir. Üreticilerin belirli bir standartta yumurta üretmesi kalitesiz üretimlerin önünü kesecektir ve sektörün korunması bu şekilde mümkün olabilecektir.

Üreticiler daha fazla artan oranda tüketici memnuniyeti sağlamaya çalışacaklar ve bu amaçla üretim kalitesini artıracaklardır. Bu da giderek artan bir üretim kalitesi ve korunan tüketici hakları demektir.

 

Tüketici Tercihleri

Tüketici tercihleri çağımızda kaliteli ve sağlıklı ürüne doğru kaymaktadır. Sanayileşmenin ortaya çıkardığı dengesiz ve sağlıksız beslenme yerini artık organik beslenmeye bırakmaktadır.

Sağlıksız beslenme nedeniyle diyabet gibi rahatsızlıkların giderek daha fazla kişide görülmesi toplumu bu sorunun temeline inmeye itmiştir ve temelde yatan nedenin sağlıksız beslenme olduğu toplum tarafından fark edilmiştir.

Bu durumda toplumun tercihi fiyata veya fiyat performans oranlı üründen kaliteli ve sağlıklı ürüne doğru kaymıştır. Sağlıklı ve kaliteli ürün tüketmek isteyen toplum bu ürünleri denetlemeyi de kendi sorumluluğuna almıştır. Yumurta kodlama makinesi fiyatları üzerinden alınacak olan makineye karar verilmeden önce yapılacak olan üretimin kalitesinin korunup korunmayacağı dikkate alınmalıdır.

 

Kodlamanın Anlamı

Mevcut kanunlarla belirlenen kodlama anlamları doğrultusunda üretilen yumurtanın üzerindeki kod sayesinde yumurtanın hangi ilde üretildiği, yumurtanın hangi şirket tarafından üretildiği, yumurtanın hangi kümeste üretildiği ve yumurtanın doğallığına göre nasıl üretildiği anlaşılabilecektir.

Bu doğrultuda yumurta üzerine 0 kodlanmış ise bu organik yumurta olduğu, 1 kodlanmış ise bu serbest dolaşan tavuk yumurtası olduğu, 2 kodlanmış ise bu kafessiz kümeste yetişen tavuk yumurtası olduğu ve son olarak 3 kodlanmış ise bu da kafesli tavuk yumurtası yetiştiriciliği ürünü olduğu anlamına gelmektedir.

Bu yöntem sayesinde tüketici aldığı ürünün üretim şeklini öğrenebilecek ve talebi doğrultusunda istediği ürünü tercih edebilecektir. Yumurta kodlama makinesi fiyatları bu etki göz önüne alınarak düşünülmelidir.

 

Kodlama Yapılmasının Sonuçları

Kodlama yapılması sayesinde tüketici tarafından yapılan tercih sonucunda çoğunlukla tüketimi sağlık açısından faydalı olan ürünler tercih edilecektir. Bu da üreticileri daha kaliteli üretim yapmaya itecektir. Üretilen ürünün kalitesini etkileyen unsurlardan birinin de yumurta kodlama makinesi olduğu unutulmamalıdır.

Yumurta kodlama makinesi fiyatları kalitesine göre ve uygulama amacına göre değişkenlik göstermekle birlikte kalitesi ispatlanmış bir ürünün tercih edilmesi gerekmektedir. Yumurta kabuğunun ince ve geçirgen bir yapıda olması beraberinde bazı sorunları da getirmektedir. Lazer kodlama ile yapılan yumurta kodlama işlemi sırasında yumurtanın zarar görebilecek olması üretimin aksamasına neden olabilecektir. Bunun önüne geçilmesi için mümkün olduğunca kaliteli bir ürün tercih edilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact FormWe Can Call You

  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Follow UsSocial Media Accounts
  Follow us on social media
  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Contact FormWe Can Call You

   BİZİ TAKİP EDİNSocial Links
   Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Copyright 2022 Tamsa. All Rights Reserved DigiScores

   Copyright 2020 Tamsa. All Rights Reserved. DigiScores

   English