Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri Fiyatları

18 July 2020by tamsamakina0

Tetra Pak kutu kodlama sistemleri fiyatları dijitalleşen dünyada en merak edilen hususlar arasında yer almayı başardı.

Aynı zamanda bu sistemler bu dünyada büyük bir rol üstlendi Ambalaj kodlama sistemleri üretimde dikkat çeken bir unsur olmayı başarmıştır.

Dijitalleşen dünya günümüzde ambalaja büyük görevler yükledi. Bu sayede izlenebilirlik ve ürün bilgisi hem tüketicileri hem de üreticileri memnun ediyor. Bu kodlama sistemleri sayesinde tam ölçekli bir veri taşıyıcısı halini alıyorlar.

Bu nedenle artık ambalajlar sadece marka bilgisi veren sıradan bir gereç olmaktan çıkıyor. Sonucunda tam ölçekli izlenebilir verilere ulaşılıyor. İşlevsellik üst sıralara çıkıyor.

Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri Nasıl Çalışır?

Etiketleme sistemleri çeşitli tasarım ve konfigürasyonlara sahip olmalarıyla öne çıkmaktadırlar. Ürünlere uygulanacak etiketlerin elle beslenmesi için yarı otomatik etiketleme makineleri tasarlanmıştır. Tam otomatik etiketleme sistemleri de üretim sürecine entegre edilmiştir. Diğer sistemlere bağlanmaları da gelişen teknoloji sayesinde mümkün olmuştur.

Tetra Pak kutu kodlama sistemleri fiyatları da manuel kodlama ve lazer kodlama olmak üzere farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık seçilen ürünün adedine ve özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Manuel  kodlama sistemi de bunlardan bir tanesidir. Bu cihaz aldığı komutla yeni bir etiket uygular. Etiketleme makineleri, etiketleme sistemlerinin bir alt kategorisidir. Benzersiz tanımlayıcılara veya bilgilere sahip olan ürünler olarak dikkat çekerler.

Tetra Pak kutu ve kartonlara sabit veya değişken bilgiler yazdıran üreticilerin besleme ve kodlama sistemine ihtiyaç duymaktadırlar. Kutu kodlama sistemleri geniş bir ürün yelpazesiyle kullanıcıların ilgisine sunulmaktadır. Kartonlar, torbalar veya kılıflar çevrimdışı kodlama sistemine kontrollü bir şekilde, düz formunda ise dakikada 300’e varan hızlarda çalışabilmektedir.

Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri Doğru Konumlandırma

Tetra Pak kutu kodlama sistemleri kullanarak kartonlara, torbalara veya kovanlara kodlama yapılırken konumlandırma sorunu yaşanmamaktadır. Bazı kodlama sistemleri garip şekillerdeki, ulaşılması zor yazdırma alanlarına sahip olan veya taşınırken konumsal hareketi olan paketleri kodlamakta zorlanabilir.

Ink-jet ve Lazer Markalama Sistemleri kullanılarak Tetra Pak kutu ambalaj, baskı alanına kolayca erişilebilecek şekilde kontrollü bir şekilde kodlama cihazına aktarılabilmektedir. Bu, daha doğru kod konumlandırmasına, hat verimliliğini ve atık azaltımını artırırken kötü basılmış paketleri de ortadan kaldırmaktadır.

Bu kodlama sistemlerinde kod, termal mürekkep püskürtme, sürekli mürekkep püskürtme, termal transfer yazıcısı veya hatta bazı uygulamalarda lazer kodlama uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra birkaç basit ayar, kodlanacak farklı öğe biçimleri arasında geçiş yapmayı da kolaylaştırmaktadır.

Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri Aksaklıkları

Dağıtım sırasında ürünlerin karışması, kaybolması veya tanımlanmasının aksamaya neden olması gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Tetra Pak kutu kodlama sistemleri bu karışıklığı gidermektedir.

Kutu kodlama sistemleri fiyatları geniş ürün seçeneği sayesinde her kullanıcıya hitap edebilmektedirler. Bu sistemler tüketicinin tükettiği ürün hakkında bilgilendirilmesini sağlarken üretici veya satıcının ürünü takip edebilmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri her kurum için kritik bir ihtiyaçtır.

Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri Faydaları

Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri sayesinde ürünler sergilenen firmalar içerinde kolaylıkla tespit edilmektedir. Bunun yanı sıra sınıflandırılabilir, tanınabilir ve görüntülenebilir özelliklere de sahiptir. Bu yolla da üreticinin ürün sınıflandırmasında harcayacağı zaman da azalmaktadır.

Artık tüketiciler sağlıklı bir satış gerçekleştirmek konusunda daha hassas davranmaktadırlar. Yaşam prensibi haline gelen bu durum, üreticilerin daha fazla ve daha bilinçli sorumluluk almaları gerektiği konusunda yönerge vermiştir. Bu nedenle Tetra Pak Kutu Kodlama Sistemleri mutlaka üreticiler tarafından takip edilmelidir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact FormWe Can Call You

  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Follow UsSocial Media Accounts
  Follow us on social media
  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Contact FormWe Can Call You

   BİZİ TAKİP EDİNSocial Links
   Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Copyright 2022 Tamsa. All Rights Reserved DigiScores

   Copyright 2020 Tamsa. All Rights Reserved. DigiScores

   English