Petrol Ürünleri Kodlama Makinası

25 January 2021by tamsamakina

Petrol Ürünleri Kodlama Makinası

Petrol ürünleri kodlama işini yapmakta olan özel firmalar bulunmaktadır. Petrol damıtılarak ham halinden çıkartıldıktan sonra birçok ürüne dönüşmektedir. Bu ürünler hayatımızda oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Petrol bu kadar geniş ürün hacmine sahip olup bu sistem ile kodlanmaktadır. Petrol için yapılacak kodlamada ürünlerin kalite farklarını görmek diğer ürünlere göre daha zor olmaktadır. Petrolün damıtılma şekli, taşınma koşulları, yabancı madde karıştırılma oranı gibi başlıkları analiz edildikten sonra sağlıklı bir sonuç ancak alınabilmektedir. Petrol ürünleri kodlama, plastikler için akaryakıttaki kadar sancılı bir süreç izlememektedir. Kodlamanın günümüzde geldiği son nokta robotikle birleşerek ortaya çıkardığı insansı makineler olmaktadır. Bu seviyede yüksek bir kodlama sistemi her türlü yönelimi en uygun hale getirebilmektedir. 

Petrol, bir zamanların hatta günümüzün de vazgeçilmez hammaddesi olarak görülmektedir. Çünkü hem yakıt olarak araçlarda kullanılabilmesi hem de plastik ürünler gibi uçsuz bucaksız bir alanın da hammaddesi olmaktadır. Petrol ürünlerinin büyük bir çoğunluğu işlenerek, damıtılarak kullanıldıkları formu almaktadır. Petrol rafinerilerinden çıkan ana ürünler şu şekilde sıralanabilir; Petrokimyasal ürünler (plastik), asfalt, mazot, gaz yağı, sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG), kayganlaştırıcı maddeler, parafin, katran, fuel oil ve benzin.

Petrol ürünleri kodlama işini yapmakta olan öncü firmalar, farklı kodlama taleplerine en hızlı çözümlerle geri dönüş yapabileceklerini söylemektedir. Petrol ürünleri kodlama, belirli alanlarda petrol türevi kimyasal maddelerden üretilmiş şu ürünlerin ambalajlarında gözlemlenebilmektedir; PVC, PPRC ve plastik ürünler.

Petrol Markalama ve Baskı Makinası

Herhangi bir küçük veya büyük ölçekli işletmede ürünlerin hızlı bulunup yine hızlı bir şekilde müşterisine ulaşmasını sağlamak için oluşturulmuş bir sistem olmaktadır. Ürünleri kalitelerine, boyutlarına, üretim yıllarına, renklerine, kalınlıklarına veya inceliklerine göre ayırmayı amaçlamaktadır. Başlangıçta numaralarla yapılmaya başlansa da bir yerden sonra büyük üretimler başlayınca kodlamada büyük değişimler yaşanmıştır. Numaraların üstüne farklı uzunluk ve kalınlıktaki çizgiler çizilerek yeni bir kodlama tarzına geçilmiştir. Günümüzde marketlere gittiğimizde kasaya bıraktığımız ürünleri tanıyan kırmızı ışıklı aracın okuduğu bu çizgiler olmaktadır.

Kodlama kendi içinde birçok yola ayrılırken petrol ürünleri kodlama akaryakıttaki yüksek rekabet ortamında farklı bir yol oluşturmaktadır. Müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillenen ürünlerin kodlarla kategorize edilirken sürekli güncellenmektedir.

Kodlamada Ürünler Arası Fark

Kodlamada en önemli nokta elinizdeki ürünlerle kodlama sisteminizin uyması olmaktadır. Bir kodlama sistemi her ürün grubu için kullanılamamaktadır. Bunun sebebi ürünlerin ayırt edici noktalarının birbirlerinden farklı olmasıdır. Ürünler birbirine ne kadar benzerse benzesin en ufak bir farklılık varsa kodlama sistemi değişmek zorundadır. Petrol ürünleri de kendi aralarında ufak ayrılıklar yaşamaktadır. Bunlar için de mevcut kodlamayı farklı ürün kitlesine uyarlamak en doğru çözüm olarak görülmektedir. Petrol ürünleri kodlama yakın zamanda kodlama sektörünü elinde tutmaya çalışacak firmalar oluşmuştur. Fakat kodlama önü kilitlenebilir, kapanabilir bir yöntem olmamaktadır. Her geçen gün artan teknolojik gelişmelerden bu sektör de etkilenmektedir.

Petrol ürünleri kodlama daha yüksek bir piyasa olması dışında diğer ürünlerden farksız olmaktadır. Her ürün için farklı kodlama metotları her şekilde uygulanmakta, bu yüzden petrol de bunlardan biri olarak devam edecektir. Teknolojinin geliştiği noktalarda kodlamanın izleri hep olacaktır. Petrol ürünlerini  kodlama petrolün tasarruflu kullanılmasını, boşa harcanmamasını sağlamakla birlikte daha az petrolle daha çok enerji istemekte olan iş veya işler yapmamızı sağlayabilme gücüne sahip. Kodlama dünyanın yeni yönünü belirlerken petrolü de burada enerji kaynağı olarak verimli bir şekilde kullanacaktır. Petrol ve kod enerjiyi kurtarır.

Petrol Ürünleri Kodlama Makinesi Fiyatları

Petrol ürünleri kodlama makinesi fiyatları günümüzde sıkça tercih edilen ürün kodlama makinesinden faydalanılması adına uygun bütçelerle sunulmaktadır. Kullanılan hemen hemen her üründe kodlama yapılmaktadır. Ürünün seri numarası, son kullanma tarihi, nerede üretildiği gibi bilgiler ürünlere kodlama makineleri aracılığıyla yapılmaktadır. Cam ürünler, kutu ürünler ve plastik ürünler gibi sık kullanılan ürünlerde bu kodlar her zaman var olmaktadırlar.

Kodlama makineleri; İnkjet kodlama makineleri, lazer kodlama makineleri, yüksek rezonans kodlama makineleri, koli kodlama makinesi, otomotiv ürünleri kodlama makinesi, gıda ürünleri kodlama makinesi, plastik ürünleri kodlama makinesi, tekstil ürünleri kodlama makinesi, yumurta kodlama makinesi, ahşap kodlama makinesi, kozmetik ürünleri kodlama makinesi, medikal ürünleri kodlama makinesi, kablo kodlama makinesi ve boru kodlama makinesi olarak yer almaktadır.

Petrol ürünleri kodlama genellikle inkjet teknolojisi kodlama yöntemi ile yapılmaktadır. Petrol ürünleri kodlama makinesi fiyatları el tipi ve dijital olarak iki kategoride fiyatlandırılmaktadır. Endüstriyel üretimde ürün takibine yönelik, üretim tarihi, son kullanım kodlamasını sağlayan kendi içinde büyük karakter, küçük karakter ve yüksek çözünürlüklü olarak 3 gruba ayrılmaktadır.

Kodlama makinelerindeki bu çeşitlilik ve özelliklerinin birbirinden farklı olması fiyatlandırmada da farklılıklar doğmasına sebep olmaktadır. Kişiler ihtiyaçlarına göre ürün seçimi yapmakta ve kullanmaktadır.

Contact FormWe Can Call You

  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Follow UsSocial Media Accounts
  Follow us on social media
  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Contact FormWe Can Call You

   BİZİ TAKİP EDİNSocial Links
   Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Copyright 2022 Tamsa. All Rights Reserved DigiScores

   Copyright 2020 Tamsa. All Rights Reserved. DigiScores

   English