Otomotiv Endüstrisi İçin Kodlama ve Markalama Sistemleri

11 February 2021by tamsamakina

Otomotiv endüstrisi için kodlama

Otomotiv endüstrisi için kodlama ve markalama sistemleri araç üretim süreci boyunca büyük faydalar sağlamaktadır.

Birçoğu belirli bir parça numarası taşıması gereken binlerce bileşen içeren bir araçta, kodlama ve işaretleme ekipmanının seçiminde hataya yer olmamalıdır. Otomotiv endüstrisinde en küçük parçaları üreten tedarikçilerden, montaj süreci boyunca ve izlenebilirlik için doğru kodlama sistemlerinin kullanılması bu sürecin önemli bir parçası olarak öne çıkmaktadır.

Her yıl milyonlarlar araç üretilmektedir. Bu da otomotiv endüstrisi için kritik bir ilerleme süreci anlamına gelmektedir. İzlenebilirlik ve tedarik zinciri yönetimi için sağlam kodlamanın önemini netleştiren bir durum olarak konumlanmaktadır.

Otomotiv Endüstrisi Pazarı

Kodlama sistemleri milyar dolarlık küresel bir pazarın tam ortasındadır. Otomotiv endüstrisi sahte parça üretimi nedeniyle güvenilirlik sorunları yaşayabilmektedir. Bu nedenle sahte araç parçalarına karşı mücadelede de faydası olmaktadır.

Sahte fren balataları, lastikler, süspansiyon bileşenleri, direksiyon bağlantıları ve diğer aksesuarlar dünya çapında ve yüksek hacimlerde tüketicilere satılmaktadır. Bu nedenle kodlama sistemleri üretim sürecinin çeşitli aşamalarında üretilen parçalara birtakım verilerin işlenmesi otomotiv sektöründe öne çıkmaktadır. Otomotiv endüstrisi için kodlama ve markalama sistemleri otomotiv üreticilerinin taleplerini karşılayabilecek düzeyde olmalıdır.

Otomotiv Endüstrisinde Takip ve İzlenebilirlik

Endüstriyel üretim takip ve izlenebilirliğe ihtiyaç duymaktadır. Özellikle otomotiv sektöründe de markalama ihtiyacı dikkat çeken bir unsur olarak konumlanmıştır. Tamsa Makina da geniş ürün yelpazesine sahip olmasıyla dikkat çeken otomotiv sektörü için mürekkep püskürtmeli ink-jetlerini sektöre sunmaktadır.

TAMLAZER® markalama sistemleri ile kodlama ihtiyaçlarına yönelik proje ve ürün bazlı çözümler sunan Tamsa Makina otomotiv endüstrisine yönelik hizmet sağlayıcı olarak öne çıkmaktadır. Bu makine işletmenin yatırım ve işletim maliyetlerini de düşürmektedir.

Bunun yanı sıra yüksek performanslı ve uzun ömürlü markalama cihazları sayesinde de QRkod, 2D, barkod, seri numarası, lot numarası gibi izlenebilirlik bilgilerinin kusursuz olarak kodlanmasına da olanak tanımaktadır. Sağlam kodlayıcılara sahip olan bu teknolojik cihaz mevcut süreçlere sorunsuz bir entegrasyon sunmaktadır.

Bunun yanı sıra zorlu üretim ortamlarında da güvenilir bir biçimde çalışmasıyla dikkat çekmektedir. Bu teknoloji dahili izlenebilirlik gereksinimini uzun süreli olarak karşılayabilmektedir.

TAMLAZER® üreticinin gereksinimlerine göre uyarlanmış etkili bir kodlama çözümü olarak öne çıkmaktadır. Bu teknoloji ister montaj süreci, stok kontrolü veya müşteri beklentilerini karşılamak üzere izlenebilmesinin yanı sıra, dayanıklı, açık ve doğru kodlar sunmaktadır.

Kodlama Sistemleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kodlama çözümleri konusunda seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken faktörler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kod içeriğinin seçilen yazıcı tarafından ek baskı hatları veya farklı yönlerde baskı gibi artan kod karmaşıklığına adapte olabilmesidir.

Bunun yanı sıra otomotiv endüstrisi için kodlama sistemlerinde gereken malzeme aralığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin kodlama ortamınız sıcak ve tozluysa, çözümünüzün güvenilir şekilde performans göstermesi için doğru IP derecesine ve özelliklere sahip olduğundan emin olunmalıdır.

Kullanılabilir bütçe de kodlama sistemleri seçerken öne çıkan unsurlar arasında yer almaktadır. Toplam maliyet ve güvenilirlik faktörü göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. TAMLAZER® markalama sistemleri şirketlerin bu ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir teknolojidir.

TAMLAZER® otomotiv endüstrisi için kodlama konusunda birincil ambalaj için esnek bir çözüm sunmaktadır. Kasa kodlayıcılardan daha küçük bir baskı alanına sahip olmalarına rağmen, bu yüksek çözünürlüklü kodlayıcılar birinci sınıf ambalajlar için üstün baskı kalitesi üretmektedir. Aynı zamanda daha yavaş üretim hatları için veya üretimin 7/24 olmadığı yerlerde düşük maliyetli bir çözüm olarak öne çıkmaktadır.

TAMLAZER® otomotiv endüstrisi için kodlama yüksek çözünürlüklü kalitede baskı yapabilir ve çeşitli yüzeylerde ve malzemelerde kullanım için uygundur.

Contact FormWe Can Call You

  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Follow UsSocial Media Accounts
  Follow us on social media
  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Contact FormWe Can Call You

   BİZİ TAKİP EDİNSocial Links
   Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Copyright 2022 Tamsa. All Rights Reserved DigiScores

   Copyright 2020 Tamsa. All Rights Reserved. DigiScores

   English