Medikal Kodlama Makinası

16 March 2021by tamsamakina

Medikal için Kodlama Makinası

Medikal kodlama makinası direkt olarak kişi sağlığını etkilediği için büyük öneme sahiptir.

Sağlık sektöründe, ürünleri ve paketleme sistemlerini tanımlamak ve kodlamak büyük bir zorunluluktur. Üreticilerin doğrudan bir ürün, ambalaj veya her ikisini de kodlaması gerekmektedir.

Kodun ayrıntıları genellikle ülkenin yasaları veya diğer endüstri düzenlemeleri tarafından yönlendirilmektedir. Sağlık sektörü doğrudan canlı sağlığına yönelik olduğu için sahteciliğe karşı önlem almak bir zorunluluktur. Bu da zaten karmaşık bir yapıya sahip olan medikal ürünlerine serileştirme, UV mürekkeplerinin kullanımı, gizli kodlama ve kodlama gereksinimleri gibi ihtiyaçlar eklenmesi nedeniyle daha karmaşık bir yapıya bürünmesine neden olmaktadır.

Bu nedenle medikal için kodlama makinaları seçilirken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır.

Her sektörde olduğu gibi medikal sektöründe de yüksek hızlı üretim hatlarını hareket ettirirken çok çeşitli ambalaj boyutlarını, şekilleri ve yüzeyleri kullanılmaktadır. Bu nedenle etiketleme ve kodlama sistemleri için diğer üretim ekipmanlarıyla sorunsuz entegrasyonu öne çıkar.

Kodlama sistemleri herhangi bir medikal ürünün yan etkisinin tespiti sonrası herhangi bir geri çağırma işlemi başlatılması durumunda ürünlerin anında yanıt verilebilmesi gerekmektedir. Bu nedenle izlenebilirlik açısından seçilecek olan kodlama sisteminin işlevsel bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Çoklu paketleme düzeylerinde doğru serileştirme, UDI ve ürün güvenlik kodlarını Zanasi ile sağlamak mümkündür.

Medikal Cihazların Etiketlenmesi ve Kodlanması

İnsan sağlığı açısından büyük önem taşıyan medikal cihazların kodlamasının doğru ve izlenebilir olması kritik bir süreci kapsamaktadır. Tamsa Makina Tamlazer® ve inkjet kodlama cihazları ile tedarik zincirine katkı sağlamaktadır.

36 ay garanti veren Zanas medikal üretimlerinde ürün takibini kolaylaştırmaktadır. Bu teknolojiler ürün takibi, üretim tarihi, son kullanma tarihi gibi değişken verilerin ürüne kodlanmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra seri numarası, parti numarası ve barkod gibi verilen de kodlanması açısında kullanılabilirlik seviyesi oldukça yüksektir.

Medikal İçin Kodlama Makinaları Ayrıntıları

Medikal için kodlama sistemleri belli başlı ayrıntıları bünyesinde barındırmaktadır. Bu ayrıntıların başında ekstra donanımlara sahip olmaları gelmektedir. Kendi alanlarındaki tek cihazlar olmaları nedeniyle de kendi segmentinde tek olma özelliğine sahiptirler.

Medikal Cihazlar İçin Parça, Koli, Palet ve Sevkiyat Etiketleri

Medikal sektöründe ürün tanımlaması için dayanıklı, birinci sınıf etiketler olması önemlidir. Parçalar ve bileşenler üzerinde benzersiz tanımlama seçenekleriyle tedarik zincirine katkılar sağlamaktadır. Medikal kodlama makinası seçerken dayanıklılığı birinci koşul olarak öne sürmek medikal firmalarının en doğal hak ve isteklerinden bir tanesidir.

Zanasi güvencesiyle müşterilerine hizmet veren TAMSA makina uzun yıllardır medikal sektörüne hizmet vermektedir. Bu sayede önceden baskısı yapılmış kartonlara olan ihtiyaç ortadan kalkmaktadır. Bu sayede, güncel ya da endüstri tarafından zorunlu tutulan bilgilerin eksikliği de önlenmektedir.

Medikal İçin Kodlama Makinalarında TAMSA Güvencesi

Medikal milyon dolarlık bir sektörü ifade etmektedir. Tamsa Makina müşterilerinin daha verimli ve sürdürülebilir çalışmasını sağlayan yenilikçi ürünler sunmaktadır. Zanasi, kendi içinde büyük karakter, küçük karakter ve yüksek çözünürlüklü olmak üzere 3 gruba ayrılmasıyla da dikkat çekmektedir.

Medikal kodlama sistemleri dahilinde bağ ambalaj ve deste sistemleri sunulmaktadır. Bunun yanı sıra bir veya birden fazla ürün destelenmesini sağlamaktadır.

Medikal cihazların emniyet bandı niteliğinde ambalajlanması ve daha iyi bir sunum ile korunması amaçlı kullanılan bu cihazlar alternatif cihazlara göre daha pratik ve işletim maliyeti açısından düşüktür. Bandall da sahip olduğu patentli ısıl işlem teknolojisi sayesinde yüksek performans ve son derece modern, şık ve estetik ambalajlama seçeneği sunmaktadır.

Contact FormWe Can Call You

  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Follow UsSocial Media Accounts
  Follow us on social media
  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Contact FormWe Can Call You

   BİZİ TAKİP EDİNSocial Links
   Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Copyright 2022 Tamsa. All Rights Reserved DigiScores

   Copyright 2020 Tamsa. All Rights Reserved. DigiScores

   English