Cerrahi Ürün Kodlama Makinası

27 January 2021by tamsamakina

Cerrahi Ürün Kodlama Makinası

Cerrahi ürün kodlama makinası, kritik ürün bilgilerini bir kodlayıcı ile bir pakete kodlama işlemidir. Cerrahi malzemelerin sorunlu ya da hasarlı olması oldukça kritik sonuçlar doğurabileceğinden bu ürünlerin denetiminin titizlikle yapılması gerekmektedir. Kodlama işlemi ile ürünlerin nerede olduğunu, süresi dolmuş veya depolanmış kusurlu bir ürün olup olmadığını anlamak kolaydır.

Cerrahi ürün kodlama makinası geniş bir yelpazeye sahip olan cerrahi alanda kolaylık sağlanması adına oluşturulan bir kodlama yapısı olmaktadır. Teknoloji ve bilişim çağında yaşadığımız bu günlerde yaşamın her alanında kodlama ya da programlama olarak da adlandırılan bir bilgisayar sistemine ya da elektronik devreye işlem yaptırmak için yazılan komut dizisi olmaktadır. Matematiksel işlemler bütünü olan programlamada bir metin, önceden belirlenmiş simgeler dizisine göre işaretlenmektedir.

Birden fazla kodlama dili var olmaktadır. Kodlama dilleri seviyelerine göre ayrılmakta ve her biri kendi içinde farklı metotlar barındırmaktadır. Kodlamanın kendi içinde farklı dil ve metotlarının bulunmasının yanı sıra kodlamanın kullanıldığı çok fazla alan var olmaktadır.

Cerrahi Ürün Kodlama Makinası Nedir?

Bu kodlama makinesi cerrahi alanda bulunan malzemelerin ve kullanılan aletlerin markalama veya kodlama sistemi ile kaydedilmesine fayda sağlayan bir sistem olmaktadır. Bu alanda firmaların hem yeniden kullanılabilir hem de tek kullanımlık formda üretilen el aletlerini kodlama makinası aracılığıyla hizmete sunmaktadır. Bu sistemi, değişik kalınlıktaki dik çizgi ve bu çizgilerinin arasındaki boşluklardan oluşturduğu bir kodlama türü ile yapmaktadır.

Kodlama verilerin farklı bir ortama hatasız bir şekilde aktarılması ve rahatlıkla kullanılması için yapılmakta olan bir işlem olmaktadır. Cerrahi ürün kodlama makinası ile cerrahi alete ait bir kodlama ile verilen numara bulunmaktadır. Bilgisayara tanıtılan bu numara el aletine ait bütün bilgileri detaylı bir biçimde bilgisayar ortamına aktarılmaktadır.

Cerrahi Ürün Kodlama Makinası Özellikleri

Bilinen ve en faydalı bir alanda kullanılan kodlama sistemi cerrahi ürün kodlama makinası sayesinde daha fazla imkan ve özellik sunmaktadır. Uzman tanılama, analiz ve ekran kılavuzları çözümleri sunmaktadır. Yardımcı menülerin her aşamada yol göstermesiyle sistemi hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmek mümkün olmaktadır. Olası operatör hatalarını önemli ölçüde azaltan akıllı mesaj oluşturma özelliği ile oluşabilecek tüm kazalar bu sayede önlenmektedir. Ayrıca dokunmatik ekran yüzüyle kullanıcı hatalarını önlemekte ve ek eğitim ihtiyaçlarını azaltmaktadır.

Cerrahi ürün kodlama kullanılarak, üreticiler kodlanacak ürünlerin kalitesini ve miktarını daha kolay kontrol edebilmektedir. Böylece üretim verimliliğini artırmak için önlemler alınabilmektedir. Üreticiler ürünleri incelerken insan hata oranını en aza indirebilmekte, bunun sonucu olarak kullanıcılar daha kaliteli ürünlere erişebilmektedir. Cerrahi ürün kodlama sistemi kullanılarak barkodlarla işaretlenmiş ürünler terminal ekipmanı ile bir bilgisayar sistemine girilebilmekte ve daha sonra bu sistem üzerinden izlenebilmektedir. Ayrıca ürün sayımı gibi işlemler de terminal uygulamasıyla gerçekleştirilebilmektedir. Barkod kodlama sistemi ile, ürünün kalitesi ve miktarı yerinde test yapılmadan belirlenebilmekte, böylece imalatçılar ürünü kolayca kontrol edebilmektedir.

Cerrahi Ürün Kodlama Makinası Fiyatları

Bilim ve bilgi çağında olduğumuz bu günlerde yapılan tüm yenilikleri ve icat edilen tüm makineleri hayatımızın farklı alanlarında ve farklı şekillerinde görmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu icatların herkes tarafından faydalanabilmesi için oldukça uygun fiyatlarda bulmak mümkün olmaktadır. Cerrahi ürün kodlama makinesi fiyatları bulunduğu yerde amaçlanan tüm kolaylık ve rahatlığını sayısız özelliklerini de düşünürsek uygun fiyatlı bir şekilde hizmete sunulmaktadır.

Cerrahi ürün kodlama makinası fiyatları barkod teknolojisinin yarattığı avantajlar düşünüldüğünde oldukça ucuz sayılabilmektedir. Barkod sistemleri sayesinde ürünlerin ambalajları üzerine basılan barkodlar ürünün hem imalatçı hem de tüketici açısından takibini kolaylaştırmaktadır. Barkodlar üzerinde bulunan son kullanım tarihi, imalatçı adı, imalat yeri gibi bilgileri tüketicinin satın aldığı ürün hakkında bilgi edinmesini sağlarken ürünlerin kendilerine has numaralar aracılığıyla takip edilmesi imalatçılar için oldukça büyük avantaj sağlamaktadır. Cerrahi malzemelerin hasarlı olması oldukça hayati sorunlar doğurabileceğinden bu ürünlerin denetiminin titizlikle yapılması gerekmektedir. Kodlama sistemleri ile cerrahi ürünlerin nerede olduğunu, süresi dolmuş veya depolanmış kusurlu bir ürün olup olmadığını takip etmek oldukça rahattır.

Makine içerisinde bulunan kolay öğrenme ve ekranda bulunan yardım kılavuzları ile yeni öğrenen birine bile yardım istenilmeden kullanım sağlamaktadır. Cerrahi dünyasına ve insanlığa yapılan önemli buluşlardan ve sistemlerden biri olan cerrahi ürün kodlama makinesi oldukça uygun fiyata satın alınıp kullanılmaktadır.

Cerrahi Ürün Kodlama Makinası Nasıl Çalışmaktadır?

Bilindiği üzere üretimde en dikkat edilen noktalar hassasiyet ve güvenilirlik, ürün tutarlılığı ve düzgün yüzey olmaktadır. Cerrahi alanda kullanılan bu ürün genel cerrahi, nöroloji cerrahi veya göz cerrahi gibi bölümlerde de yerini almaktadır. Makinenin çevresel faktörlerden etkilenmeden ne derece dayanıklı olacağı, kullanılan kişiler tarafından anlaşılır olması önemli olmaktadır. Bu sistem verilerin farklı bir ortama hatasız bir şekilde aktarılması için kullanılmaktadır. Hızlı ve yüksek kaliteli kodlama teknolojileri nasıl çalıştığını göstermektedir. Cerrahi ürün kodlama makinesi kullanım ve çalışması açısından uygun bir çözüm bulabilmektedir.

Contact FormWe Can Call You

  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Follow UsSocial Media Accounts
  Follow us on social media
  https://www.tamsamakina.com/wp-content/uploads/2020/01/trharita.png
  Contact FormWe Can Call You

   BİZİ TAKİP EDİNSocial Links
   Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

   Copyright 2022 Tamsa. All Rights Reserved DigiScores

   Copyright 2020 Tamsa. All Rights Reserved. DigiScores

   English