Ambalaj Kodlama

Ambalaj Kodlama

Sağlık ürünleri ve gıda ürünlerinde steril paketleme önemli bir ayrıntıdır. Paketlemelerde genellikle vakumlu plastik ürünler kullanılır ve hava almayacak şekilde paketlenir. Paketleme sonrası ürün paketlerinin üzerlerine imal tarihi, menşei ve son tüketim tarihi bilgilerinin yazılması gerekir. Bazı fabrikalar bu bilgileri etiket veya barkod üzerine değil de direkt olarak ürün jelatin veya ambalajlarının üzerine baskı yöntemi ile yazarlar. Bu yazma işleminde üstün lazer teknolojisi veya nokta vuruşlu cihazlar kullanılır. İşi hızlandıran ve kolaylaştıran bu makineler, aynı zamanda hijyen koşullarına da destek sağlamaktadır.

Ambalaj Kodlama Makineleri

Türkiye’de İstanbul ilinde yaklaşık 20 senedir Makinecilik sektöründe başarılı çalışmalar yapan Tamsa Makine ambalaj kodlama makinelerinde, ilklere imza atmış bir firmadır. Nokta vuruşlu kodlama makineleri ile ürün paketlemesini ve kodlamaları kısa sürede gerçekleştirmeyi sağlayarak, üretim tesislerini teknolojik hale getirmiştir. İşlemleri kısaltarak, seri üretimlerin eksiksiz ve hatasız yapılmasını sağlar. Tamsa Makine firması bünyesinde bulunan bir çok makine, programlama ile çalışır ve ürün içerik veya bilgilerinin paketler üzerine kodlamasını sağlar. Makineler sorun çıkarmayan, seri üretimi daha da hızlı hale getiren makinelerdir.

Gıda Üretim Fabrikalarında Ambalaj Kodlama Makineleri

Tamsa makine piyasaya, sektörel bazda cihazlar satan bir firmadır. İnternet sitesi üzerinde tüm makinelerin hangi amaçlarla ve hangi düzeyde çalıştığına yönelik videolar yayınlamaktadır. Gıda üretim fabrikalarında tüm ambalajların üzerine lazer kodlama cihazlarıyla bilgileri girebilen bir sistem oluşturulmuştur. Bu sistem ile eksik bilgiye yer bırakılmamaktadır.

Sağlık Sektöründe Ambalaj Kodlama

Ambalaj kodlama makinelerine, sağlık sektöründe de ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle plastik içinde bulunan serumlar için kodlama işlemi çok önemlidir. Son kullanım tarihlerinin ve parti numaralarının bu tedavi ürünlerinde önemi büyüktür. Tamsa makine satışını yaptığı tüm makineler için kampanyalı servis günleri düzenlemektedir. Müşteri memnuniyeti önceliğiyle beğeni toplayan firma, makine kullanımı ve özellikleri ile ilgili tüm bilgileri müşterileri ile net olarak paylaşmakta, yaşanması muhtemel konular hakkında müşterilerine tam destek sağlamaktadır. Yedi gün yirmi dört saat destek hattı bulunan firmanın, internet ortamında oluşturduğu bize ulaşın hizmeti ile de müşterilere destek ve satış sonrası hizmetler verilmektedir.